Педагогічні читання, присвячені 130-ій річниці з дня народження М. Зарицького

Дата: 29.05.2019 07:43

28 травня 2019 року у Новосільській ЗОШ І - ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького відбулися педагогічні читання, присвячені 130 річниці з дня народження М. Зарицького, організовані ТОКІППО для методистів та вчителів математики області. Дякуємо п. Гудимі А.А.- професору ТНМУ, пп. Притулі Я.Г., Лабі В.М., Іщуку Ю.- викладачам ЛНУ, п. Возняку Г.М.- доценту ТНПУ, методистам Пришляк І.М., Іванюті Т.Г. за їх участь.

Учасники педагогічних провели дослідження, зібрали цікаві матеріали про життєвий і творчий шлях вченого в Новому Селі, Збаражі, Тернополі; про трагічні сторінки життя його єдиної дочки Катерини Зарицької та зятя Михайла Сороки (активних учасників ОУН), які відбули на двох 59 років ув’язнення в таборах Сибіру; внука Богдана Сороки та його сім’ї.

Доповіді було поєднано за напрямами:

1. Повернення із забуття.
  2. Життєвий та творчий шлях професора Мирона Зарицького.
  3. М.О. Зарицький – фундатор української математичної науки на західноукраїнських землях.
  4. Методичні ідеї в працях професора Мирона Зарицького.
  5. Трансформація ідей М. О. Зарицького у формуванні математичної компетентності школярів.
  6. Мирон Зарицький у Тернопільській Українській гімназії.
  7. Родина Зарицьких і українське відродження.
  8. Спогади про М.О. Зарицького.